Farní zpravodaj 1/2020

O víkendu 4–5. ledna proběhne nejenom v naší farnosti Tříkrálová sbírka. Přispět je možné v neděli 5. ledna po mši svaté nebo během odpoledního koncertu Betlémská hvězda. Ten začíná v16 hodin v Porotním sále jičínského zámku. Vystoupí zde manželé Krčmárikovi, sourozenci Fišerovi, S.A.T.B., Marie a Vojtěch Stříbrní a Pěvecký sbor Foerster. Významná část vybraných prostředků půjde na nákup nového automobilu pro terénní práci lidí ze sociálně aktivizačních služeb, kteří se věnují rodinám s dětmi. Více informací najdete na stránkách https://jicin.charita.cz/. Všichni jste srdečně zváni! 

V průběhu ledna je též možné požádat o požehnání bytů a domů. Lze se zapsat na arch, který by měl být přichystán vzadu za lavicemi v kostele svatého Jakuba, nebo napsat na farní email (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). V případě první varianty, prosíme, připište svůj kontakt (email, telefon) pro domluvu termínu. V případě, že máte o tuto službu zájem, požádejte o ni co nejdříve. Zároveň se však nebojte ji využít! 

Každý pátek od 17 hodin se v kostele svatého Ignáce koná dětská mše svatá. Tradičně ji doprovází naše jičínská schola a dětem je uzpůsobeno kázání i samotná délka mše, která trvá přibližně 35 minut. Jedná se o ideální příležitost, jak děti můžou poznávat svoje věřící vrstevníky nebo třeba průběh samotné mše, která je oproti nedělní kratší a pro děti přívětivější. Proto prosíme především rodiče, aby se nebáli a s dětmi na tuto mši svatou přišli. Každou třetí mši v měsíci slouží P. Jiří Jakoubek ze Studence. V lednu zde tedy odslouží mši v pátek 10. ledna.  

Máte pocit, že jste ve farnosti sami a žádné konkrétní společenství Vás nezaujalo, přesto byste chtěli někam patřit? Ideálním řešením může být tradiční nedělní setkávání po ranní mši svaté na faře. Kromě kávy a čaje zde můžete navázat vztahy s mnoha lidmi z naší farnosti a pobavit se nad nejrůznějšími tématy, které Vás jen napadnou. Odcházet můžete jak potřebujete, konec bývá přibližně v 11. hodin. Na setkání upřímně zveme každou neděli po skončení mše svaté.