Farní zpravodaj 6/2020

Od neděle 31. května probíhá velká farní anketa. Jejím cílem je zjistit názory na různá témata týkající se našeho společenství od každého člověka, který s farností přijde aktivně do kontaktu. Proto moc prosíme i Vás, co nyní čtete tento zpravodaj, věnujte 5 - 10 minut vyplnění tohoto dotazníku. Formuláře k vyplnění jsou k dispozici při nedělních mších v kostele, kde je lze rovnou vyplnit a odevzdat do krabice. Zároveň je také možné anketu vyplnit online. Odkaz je k nalezení na farních stránkách. Vyplnění je v obou případech samozřejmě zcela anonymní.

Poučeni událostmi posledních týdnů se snažíme dát do kupy farní emailový adresář, který by sloužil pro komunikaci v rámci farnosti během případné další vlny a opětovného zavření kostelů. Zároveň se ale počítá s jeho využitím během běžného režimu, například pro rozesílání pozvánek na různé akce atd. V případě, že máte zájem přidat svoji mailovou adresu do tohoto adresáře, zapište se prosím do formuláře v kostele sv. Jakuba, nebo napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V měsíci červnu se již také vrací mše svaté na Loretě. Dojet na Podhradí je možné samozřejmě autem, výzvou je však dojít až ke kapli pěšky. Společně vyjdeme od fary v sobotu 6. června v 7 hodin. Mše svatá začíná tak jak jsme zvyklí, tedy v 9:00.

Noc kostelů se letos uskuteční! Pouze je posunuta o týden, tedy konkrétně na pátek 12. června. Tradičně bude otevřen kostel svatého Jakuba, kde bude nejspíš připraven i krátký program. Lákadlem může být otevření kostela Panny Marie de Salle v Ruské ulici. Tento kostel je běžně nepřístupný, naskýtá se tak ojedinělá příležitost se do něj podívat. Otevřeno bude mezi 18:30 a 20:30, Jakub nejspíš trochu déle.

V neděli 14. června přistoupí 5 dětí v naší farnosti k 1. svatému přijímání. Bude to slavnostní den nejen pro zmíněné děti, ale i pro celou farnost. Začátek jako obvykle v neděli v 9 hodin.

Protože kvůli opatřením nebylo doposud možné příliš plánovat, je možné, že se v průběhu června objeví další události, které by jinak v tomto Zpravodaji měly místo. Proto prosíme, věnujte v následujících týdnech pozornost ohláškám, ať Vám případně nic neunikne.