Farní zpravodaj 9/2020

Ekumenická bohoslužba u Smirčího kříže na hřbetu Veliše, to je po desetiletí tradiční událost druhé zářijové soboty. Pobožnost bývá každoročně součástí letos bohužel zrušeného festivalu Jičín město pohádky. Na rozdíl od zmíněného festivalu se ale bohoslužba uskuteční, a to tedy v sobotu 12. září od 10 hodin. Tak přijďte!

 

V neděli 13 září se v Ostružně uskuteční farní den. Začátek je v 10 hodin mší svatou v kostele Povýšení Svatého Kříže. Ještě před tím se můžete přidat k pěším poutníkům. Ti do Ostružna vyráží v 8:30 od fary. Po mši svaté bude následovat posezení na faře a společný oběd. Po obědě, přibližně ve 14 hodin, vyrazíme auty na odpolední výlet do Českého ráje. Pokud se nemáte do Ostružna jak dostat, nezoufejte! S žádostí o odvoz kontaktujte prosím P. Prokopa Tobka, místa se ale jistě najdou. Spolujízdu zpět do Jičína bude jistě možné domluvit přímo na místě. Pokud máte možnost vzít s sebou něco dobrého, zejména ke kávě, budeme moc rádi.

 

Jednou z největších událostí celého roku by se dala nazvat farní pouť do Číhoště v sobotu 19. září. V Čihošti navštívíme místní kostel, kde se v roce 1949 při kázání P. Josefa Toufara několikrát ze strany na stranu naklonil kříž na oltáři, v něm také bude sloužena mše svatá, po níž bude možné navštívit expozici právě o P. Toufarovi, který byl v únoru roku 1950 umučen agenty StB. Cestou zpátky také navštívíme katedrálu v Kutné Hoře - Sedleci. Zájemci, kteří by rádi obsadili pár posledních volných míst, ať se, prosím, hlásí na faře. Vybírá se záloha 150 Kč. Čas odjezdu se objeví v ohláškách.

 

V neděli 27. září společně oslavíme další poutní slavnost, tentokráte na Veliši. Slavnostní mše svatá začíná v kostele svatého Václava v 10 hodin. Již v  8:30 ale uvítáme co nejvíce lidí před farou, odkud vyrazíme pěšky na Veliš. Stejně jako v případě pouti v Ostružně ani zde určitě nebude problém domluvit si odvoz tam i zpět. Opět se prosím obracejte na P. Prokopa Tobka. V případě zájmu a dobrého počasí bude po mši možné opět vyrazit na kratší společný výlet do okolí.