Farní zpravodaj 12/2019

Nejen chlebem živ je člověk, nýbrž i duchovní občerstvení je potřeba. Proto přijďte v sobotu 7. prosince na duchovní obnovu, kterou povede P. Pavel Michalec, mladý kněz ze Sobotky. Začátek v 9 hodin na faře, konec je plánován na 14:30. 

Další možností kvalitní přípravy na Vánoce mohou být tradiční roráty, tedy ranní mše za tmy, pouze při svíčkách. Začátek každou středu a sobotu v 6:45, a to od středy 4. prosince, až do soboty 21. prosince. Přijďte zakusit jedinečnou atmosféru, která určitě stojí za to! Po poslední rorátní mši, tedy v sobotu 21. prosince, bude v zimní kapli následovat společná snídaně. Vezměte s sebou buchty, vánočky, koláče a další dobroty, a prožijte příjemné ráno s ostatními farníky. Káva a čaj zajištěny! 

Že Vám stále něco z té duchovní přípravy chybí? Jasně, tradiční možnost svaté zpovědi. Ta letos proběhne v pátek 20. prosince od 16h v kostele svatého Jakuba. Mimo to můžete využít možnosti adorace a od 17 h také mše svaté. 

Vánoce je třeba řádně připravit i materiálně. Proto prosíme každého, kdo má trochu času a sil, aby v sobotu 21. prosince přišel pomoct s úklidem a výzdobou našich kostelů. Začínáme v 9 h, takže se přímo nabízí přijít už na roráty a následnou snídani, a pak se posilněni a s chutí pustit do práce. Vítáme každého! 

Středobodem Vánoc bývá půlnoční mše. Tady žádné novoty nehledejte a přijďte tak, jak jste zvyklí. Tedy na dětskou 24. prosince od 16 h do kostela sv. Ignáce, na velkou půlnoční pak od 24 h do kostela svatého Jakuba. Zbytek bohoslužeb naleznete na webových stránkách. 

Děti (nejen) naší farnosti i letos připravují Živý Betlém. Všechny Vás zvou, abyste se na jejich představení přišli podívat na Boží hod od 16 h do kostela svatého Jakuba. Tak nezapomeňte přijít! 

Chcete-li se potěšit vánoční atmosférou nejstaršího jičínského kostela, přijďte se podívat na výstavu betlémů  do chrámu svatého Ignáce, a to mezi 25. prosincem a 5. lednem, zpravidla mezi 16 – 18 h. POZOR, otevřeno není každý den a taky ne vždy je otevřeno v uvedený čas. Přesné časy naleznete průběžně na nástěnce, nebo na stránkách https://www.jicin.farnost.cz/pastoracni-plan, kde najdete i další akce.